HAYAT KURTARMAK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU

24.06.2015 11:37:21

 

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi’nde gerçekleştirilen başarılı operasyonla 12 yıllık eşi Selver Demirbaş’ın verdiği böbrekle hayata yeniden tutunan Yusuf Demirbaş, “Eşime teşekkür ederim. İyi günümde olduğu gibi, kötü günümde de yanımda oldu” dedi.

Gaziantep’te serbest meslekle uğraşan Yusuf Demirbaş (37), 4 yıl önce sürekli halsizlik ve ayaklarındaki ağrı nedeniyle gittiği doktorda kronik böbrek yetmezliği teşhisi konulduğunu söyledi. Demirbaş, teşhisin ardından tedavisine başlandığını, ancak bir süre sonra ilaçların etki etmemesi üzerine doktorunun, “ya diyaliz ya da nakil” diyerek, süreci özetlediğine vurgu yaptı. 2 çocuk annesi eşi Selver Demirbaş’ın (31) böbreğini vermek istediğini anlatan Yusuf Demirbaş, şöyle devam etti:

“Tetkiklerde dokular uyumlu çıkınca, en doğru hastane için araştırma yaptık. İnternet üzerinden ve hastanelere giderek yaptığımız araştırmalar sonucunda tercihimiz Özel Sani Konukoğlu Hastanesi oldu. Organ Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. M. Fatih Yüzbaşıoğlu ve hastane çalışanlarının ilgisini, gülen yüzünü ve sunulan hizmetleri görünce tercihimizin ne kadar doğru olduğunu anladık. Gaziantep’te böyle bir sağlık kuruluşunun olması bizi her anlamda rahatlattı. Başka şehirde olsa, bizi hem maddi, hem de manevi anlamda çok zorlardı. Özel Sani Konukoğlu Hastanesi kurucuları Konukoğlu ailesi ve yetkilileri başta olmak üzere bütün çalışanlara, hemşirelere, Organ Nakil Merkezi’ne ve Prof. Dr. M. Fatih Yüzbaşıoğlu’na çok teşekkür ederim. Eşimin ve benim sağlık durumum iyi. Nakil sürecimiz çok iyi geçti. Eşime yaptığı fedakarlıktan dolayı çok teşekkür ederim. Sayesinde sağlığıma tekrar kavuştum. İyi günümde olduğu gibi kötü günümde de hep yanımda oldu. Herkesi organ bağışında bulunmaya çağırıyorum. Bir organ, bir hayat demek.Toplum olarak organ bağışı konusunda daha duyarlı olmalıyız.”

“HAYAT KURTARMAK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU”

 

Ev hanımı olan Selver Demirbaş, eşinin sıkıntılarını birlikte yaşadıklarını anımsatarak, “Durumu kötüye gitmeye başlamıştı. Organ nakliyle sağlığına kavuşacağını öğrendiğimde, böbreğimi vermek istedim.Tetkikler sonucunda, dokularımızın uyumlu olduğu söylediler. Nakil için gerekli işlemler yapıldı. Nakil sonrası eşimin de benim de sağlık olmamız her şeye değer” ifadelerini kullandı.
Sağlık durumu uygun olan herkesi organ bağışında bulunmaya çağıran Selver Demirbaş, “Kimse korkmasın. Korkulacak bir durum yok. Hayat kurtarmak,birisini tekrar hayata bağlamaya neden olmak çok güzel bir duygu” dedi.
Organ Nakil Merkezi Başkanı Prof. Dr. M. Fatih Yüzbaşıoğlu da başarıyla gerçekleştirdikleri organ nakli ameliyatlarının kendileri için gurur, hastalara umut olduğuna dikkati çekti. Prof. Dr. Yüzbaşıoğlu, Organ Nakil Merkezi’nde gerek teknik altyapının, gerekse verilen tıbbi hizmetlerin kalitesi sayesinde pek çok hastanın şifa bulduğunu, organ bağışçılarının laparoskopik operasyonlar sayesinde kısa sürede ayağa kalktıklarını bildirdi.

Yorumlarınız


Haberin okunma sayısı : 1507
Önemli not: diyalizmerkezleri.org, siteye alınan haberlerin içeriği hakkında sorumluluk kabul etmez. Haberi orjinal kaynağından yargı yolu ya da karşılıklı rıza sonucu kaldırtmışsanız, sitemize başvurarak haberin sitemiz içeriğinden de kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Haberlerde gizli reklam bulunması olasılığı vardır.

Diğer Haberler