OZONLA TEDAVİ EDİLEN HASTALIKLAR

24.03.2013 13:54:52

 Ozon tek başına veya klasik tedavi yöntemlerini destekleyici olarak uygulanır. Kural olarak, ozon tamamlayıcı bir tedavidir. Ozonla tedavi edilebilen hastalıklar şunlardır: 
1. Romatizma. Romatoid artrit gibi eklem roma
tizmaları, kireçlenme (osteoartrit), kas romatizmasında yararlı sonuçlar alınmaktadır. Ozon kana, eklem içine ve ağrılı bölgeye verilebilir. 
2. Bel ağrısı. Ozonla bel ağrılarında %75 oranında bir daha tekrarlamayacak iyileşmeler olmuştur. 
3. Kronik yorgunluk. Ozonun verdiği canlandırıcı etki ile kısa sürede sonuç alınmaktadır. 
4. Yaşlanma. Hücrelerin yenilenmesini sağlayarak yaşlı hastalara dinçlik ve zindelik vermektedir. Görme düzelmekte, ağrılar azalmakta ve cilt yenilerek daha pürüzsüz hale gelmektedir. Soğuk algınlığı ve grip gibi enfeksiyonlara karşı direnç oluşmaktadır. 
5. Şeker hastalığı: Dolaşım, görme ve böbrek bozuklukları, yara gibi sorunları olan şeker hastalarının ozonla şikâyetlerinde anlamlı iyileşmeler görülmektedir. 
6. Hepatit (A, B ve C). Ozon tıbben tedavi edilmesi çok güç veya imkansız olan viral hastalıklarda yüksek oranda iyileştiricidir. Başta hepatit C olmak üzere tüm viral hepatitlerde, AİDS gibi çaresiz kalınan hastalıklarda ozon umut olmaktadır. Alkol, ilaç ya da başka etkenlere bağlı, karaciğeri yaygın veya kısmen tutan hastalıklarda ozon tedavisi hastalığın seyrini yavaşlattığı gibi iyileşme de sağlamaktadır. 
7. Deri hastalıkları. Sedef hastalığı, atopik dermatit, inatçı mantar enfeksiyonları, uçuk (herpes simpleks), akne, saç dökülmesi (alopesi, pelad), enfekte yara gibi cilt hastalıkları ozon tedavisinden yarar görmektedir. 
8. Yara Tedavisi. Dolaşım bozukluğuna, şeker hastalığına, travmaya, enfeksiyona, cerrahi girişime bağlı yaraların çok çabuk iyileşmesini, dokuların yenilenerek kapanmasını sağlamaktadır. 
9. Damar hastalıkları. Daralan ve tıkanan damarlar ozon tedavisi ile açılırken yeni damarlar oluşmakta ve dokular kanlanarak beslenmektedir. Gangren olmuş dokular ozon tedavisi ile iyileştirilebilmektedir. Kol ve bacak amputasyonu (kesilmesi) kararlaştırılanlarda bile ozon tedavisiyle ameliyata gerek kalmamakta veya kesilecek kısım azalmaktadır. 
10. Nörolojik hastalıklar: Beyin kanaması ve damarlarının tıkanması sonucu gelişen inme ve felçlerde, migren baş ağrılarında, multipl skleroz (MS) gibi çeşitli nörolojik hastalıklarda ozon destekleyici tedavi olarak yer almaktadır. 
11. Dejeneratif hastalıklar: Senil demans (yaşlığa bağlı unutkanlık, hafıza kaybı, bunama) diyabetik retinopati (şeker hastalığına bağlı görme bozukluğu), duyma kaybı ve kronik kulak çınlaması gibi hastalıklarda başarılı sonuçlar vermektedir. 
12. Diş ve diş eti hastalıkları: Ağızdaki aftlar, diş apseleri, iyileşmeyen kanamalı diş eti hastalıkları gibi çeşitli ağız ve diş hastalıkları ozon tedavisinden yarar sağlamaktadır. 
13. Mide ve bağırsak hastalıkları: Ülseratif kolit, hemoroid, anal fissür ve fistül, mide ülseri tedavisinde ozon pratik, ucuz ve başarılı bir yardımcı tedavi yöntemidir. 
14. Akciğer hastalıkları. Bronşit gibi iltihabi nedenlerin yanında astım, amfizem, KOAH (kronik tıkayıcı akciğer hastalığı) gibi çeşitli akciğer hastalıklarında yararlı olmaktadır. 
15. Enfeksiyon Hastalıkları: Akut ve kronik mikrobik hastalıklar, antibiyotik ve diğer ilaçlara dirençli vakalar ozon tedavisinden yarar görmektedir. 
16. Göz Hastalıkları: Ozon tedavisinin yararlı ve başarılı olduğu kanıtlanan ilk hastalıklardan birisi yaşa bağlı makula dejenerasyonudur. Ozon tedavisi bu hastalarda kötüye gidiş durdurduğu gibi iyileşme de sağlanmaktadır. 
17. Böbrek Hastalıkları: Böbrek yetersizliği gibi son dönem böbrek hastalarında ozon tedavisi kötüye gidişi durdurur ve yaşam kalitesini yükseltir. 
18. Kanser: Çeşitli yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılan kanser hastalarına ozon tedavisi yararlı olmaktadır. Bu hastaların gördükleri tedavinin yan etkileri giderilmekte, bulantı, kusma, saç dökülmesi gibi sorunları ya hiç olmamakta ya da çok hafif olmaktadır. Hasta kendini canlı ve zinde hisseder. Kemoterapi ve radyoterapi yanında ozon tedavisi kanserli hücrelerin üremesinin durdurulmasına katkıda bulunur. 
19. Anti-aging ve yeniden canlanma. Ozon kan hücrelerini aktive ederek genel iyilik hali verir. Kişi kendini yenilenmiş hisseder. Fiziksel dayanıklılık artar

Yorumlarınız


Haberin okunma sayısı : 3652
Önemli not: diyalizmerkezleri.org, siteye alınan haberlerin içeriği hakkında sorumluluk kabul etmez. Haberi orjinal kaynağından yargı yolu ya da karşılıklı rıza sonucu kaldırtmışsanız, sitemize başvurarak haberin sitemiz içeriğinden de kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Haberlerde gizli reklam bulunması olasılığı vardır.

Diğer Haberler